Paylaşım Ve Eğlence Adresi eqlencepaylasim forumuna Hoşgeldiniz
Forumumuzda Paylaşımları Görmek Eğlenmek Arkadaş Edinmek İçin Ücretsiz Üye Olunuz İyi Eğlenceler
Forumumuzda Paylaşımları Görmek Eğlenmek Arkadaş Edinmek İçin Ücretsiz Üye Olunuz İyi Eğlenceler
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paylasım Adresimize Hoşgeldiniz Üye Olarak Detaylı Bilgilerimize Hoşgeldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Köpek Eğitimi

3 posters
YazarMesaj
RockFo4ever
Modaratör
Modaratör
RockFo4ever

Yengeç Mesaj Sayısı : 41
Tecrübe Puanı : 26504
Rep : 0

Köpek Eğitimi Empty
MesajKonu: Köpek Eğitimi   Köpek Eğitimi EmptyÇarş. Ekim 13, 2010 1:02 am

KÖPEĞİNİZE HER GÜN EN AZ 1 SAAT AYIRMALISINIZ!

Temel Eğitim

Profesyonel Eğitim

Eğitimin yaşı yoktur demiştik eğitim köpeğin ve sahibinin ortak yaşamını her iki taraf için kolay kılması bakımından köpek için şarttır .Doğada vahşi ortamda yaşayan canlılar bile yaşamak için ve sürü uyumu için mutlaka anne ve babasından alabileceği bütün eğitimleri almak zorundadır. Alamayan yavrular ise yaşına dahi giremeden bir başka canlıya yem olur veya bir felakete maruz kalır. Evinize getirdiğiniz yavru köpekte ileriki yaşamını kolaylaştıracak eğitimini sizden alacaktır Eğitim almamış hangi canlı olursa olsun yaşamında zorluklar karşısında geri adım atar ve karşılaştığı zorluklar karşısında başarılı olamaz köpek eğer eğitimsiz ise sahibine ve çevresine mutluluk vermez ancak eğitimli bir köpek çevresinden övgü toplar o güne kadar hiç bir köpekle yakınlaşmamış bir kişi bile artık köpeğe sempati ile bakacaktır ve ön yargılardan arınacaktır.

Köpek yetiştirmenin altın kurallarını iyi etüt etmek ve anlamak köpeğinizi yetiştirmenizde size çok kolaylık sağlar,köpeğinizi iyi gözlemlemeli ve ona göre davranmalısınız.Köpek denen canlı son derece iyi bir gözlemcidir,sizi bütün gün izler ve ona göre davranır. Köpek eğitmek veya köpek beslemek diye bir şey yoktur,"KÖPEK YETİŞTİRMEK" vardır. Yavru bir köpeği alırsınız ve ölene kadar onu yetiştirirsiniz, bu zaman zarfında beslersiniz,eğitirsiniz. Köpeğiniz ile ilk komutları çalışmaya mutlaka sakin bir ortamda başlayın ve öğrenmeyi başardıktan sonra daha kalabalık ortamlarda çalışmaya devam edin. Çalışma sayıları ve tekrarlar çoğaldıkça öğrenme de hızlanır. Köpek yetiştirmek sanıldığı kadar basit değildir. Ancak bazı insanlar öğretme konusunda doğuştan yeteneklidir. Şöyle bir düşünün;mutlaka çevrenizde öğretme konusunda yetenekli bir tanıdığınız vardır. Hiç ilgilenmediğiniz bir konuyu size sohbet esnasında hissettirmeden öğretir. Sonradan siz bunun farkına varınca da hayretler içinde kalırsınız. Biz sadece size eğitimin temel teknik ve bilgilerini veriyoruz. Biz de çok iyi biliyoruz ki her köpek sahibi eğitim konusunda başarılı olamaz. On köpek sever dener fakat dört kişi başarılı olur. Eğer bu rakamları yükseltebilirsek başarılı köpek sahibi sayısı artar. Konuyla ilgili kitaplar da hep bu sebeple yazılır.
sila_ékrém_cétin_frm
Süper Modaratör
Süper Modaratör
sila_ékrém_cétin_frm

Koç Mesaj Sayısı : 88
Tecrübe Puanı : 28880
Rep : 30

Köpek Eğitimi Empty
MesajKonu: -*-*-*-*-   Köpek Eğitimi EmptyC.tesi Ekim 16, 2010 6:04 pm

Paylaşım Yaptığın İçin TTeşekkür Ediyorm Müteşekkür Very Happy
http://eqlencepaylasim.eniyiforum.org
batuhan_kucuksirlarim_su